Skirk 2% GPM

VISOS GAUTOS PARAMOS LĖŠOS SKIRIAMOS LIETUVOS EŽERŲ ĮŽUVINIMUI IR PRIEŽIŪRAI

Dažnai užduodami klausimai

Kas yra 2% GPM?

Kiekvienas dirbantysis nuo savo uždirbtų pajamų moka 15% gyventojų pajamų mokestį (GPM). Iš jų, 2% kiekvienas dirbantysis gali nukreipti savo nuožiūra ir skirti juos pasirinktam paramos gavėjui. Tokiu atveju 2% GPM mokestį gauna ne valstybės biudžetas, o yra pervedami Jūsų pasirinktam gavėjui.

Kas turi teisę gauti paramą?

Pagal Labdaros ir paramos įstatymo nuostatas nurodyti juridiniai asmenys, išskyrus tradicines Lietuvos religines bendruomenes, bendrijas ir centrus, turi teisę gauti paramą tik labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka. Juridiniai asmenys, kurių veiklos tikslas nėra pelno siekimas, o gautas pelnas negali būti skiriamas jų steigėjams, dalininkams ar nariams).

Paramos gavėjų sąrašą galima pasitikrinti VMI: http://www.vmi.lt/cms/paramos-gaveju-duomenys1

Kas gali skirti dalį pajamų mokesčio?

Šia teise gali pasinaudoti nuolatinis Lietuvos gyventojas, kuris per mokestinį laikotarpį gavo bet kokios rūšies apmokestinamųjų pajamų (tarp jų ir gyventojas, vykdantis veiklą pagal verslo liudijimą).

Paramos skyrimo anonimiškumas

Paramos gavėjams ar politinėms partijoms duomenys apie asmenis, jiems skyrusius paramą, neteikiami.

Kaip galiu skirti 2% GPM?

Nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2018 m. gegužės 1 d. reikia užpildyti paraišką internetu, arba užpildžius popierinę paraišką, ją išsiųsti į Valstybinę mokesčių inspekciją.

VMI pildymo instrukcija

FR0512 pildymo instrukcija

Formos FR0512 pildymo instrukcija 1. Prisijunkite prie VMI elektroninio deklaravimo sistemos čia – https://deklaravimas.vmi.lt/ Prisijungti galima Elektroninės bankininkystės priemonėmis arba Elektoroniniu parašu “ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ Skaityti daugiau…

0 comments